Opowieści Dzieci

O czym marzą współczesne dzieci? Niektóre zapewne o nowej lalce, inne o najnowszym sprzęcie elektronicznym… ale to w krajach rozwiniętych, w których najmłodsi nie muszą martwić się o swoją przyszłość i mogą beztrosko być po prostu dziećmi. A czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, że dzieci mogą marzyć o spokojnie przespanej nocy, pójściu do szkoły, czy o przynajmniej jednym posiłku w ciągu dnia? Są takie miejsca na świecie, do których dociera ze swoją pomocą UNICEF, gdzie największym marzeniem dziecka jest powrót do szkoły czy posiłek. Każda z prezentowanych tu opowieści, to historia konkretnego, realnego dziecka.

Maroko
Maroko przyciąga słońcem, gwarem ulic, piaszczystymi plażami, barwnymi straganami na miejscowym souku, smakiem słodkich pomarańczy i zapachem egzotycznych przypraw. Jest tez druga strona, równie prawdziwa. Przynosi nam historie o cierpieniu dzieci, ich wykorzystywaniu do pracy, żebraniu na ulicach miast oraz coraz bardziej powszechnej seksturystyce.
Turcja
Od kilku lat do Turcji napływa coraz więcej uchodźców z objętej wojną domową z Syrii (szacuje się, że obecnie jest to około 1 miliona osób). Część z nich mieszka w specjalnie utworzonych obozach, ale wiele rodzin opuszcza obóz poszukując lepszego życia wewnątrz kraju.
Newsletter
Dowiedz się o tym jak pracuje UNICEF dla dzieci i jak Twoje wsparcie może pomóc spełniać naszą misję.